Ako Vybrať Interiérové Dvere

Posted by admin on

Interiérové dvere v dome či firemných priestoroch berieme ako samozrejmosť. Často si ani neuvedomujeme, ako veľmi záleží na maličkostiach, ako je ich farba alebo kvalita výplne. Aby ste si do vášho interiéru vybrali tie správne, pripravili sme pre vás krátky návod, ako postupovať.

Interiérové dvere a ich dizajn

Interiérové dvere sú významným dizajnovým prvkom. Pri ich výbere je preto potrebné zvoliť farebnosť aj štýl s ohľadom na ostatné prvky zariadenia, farbu stien a podlahy. Farbu dverí môžete vybrať v neutrálnom odtieni alebo sa rozhodnúť pre výraznejší kontrast. Záleží len na tom, aký dojem chcete vytvoriť. V malom priestore môžete interiérové dvere využiť tiež na jeho optické zväčšenie. Stačí, ak siahnete po bledších farbách.

Materiál krídla dverí

Rovnako dôležité ako dizajn, sú tiež materiál a povrchová úprava dverí. Konštrukcia dverí by mala byť z dreveného masívu. Kvalitný drevený masív je zárukou ich dlhej životnosti, odolnosti a pevnosti. Ako výplň sa používa odľahčená drevotrieska alebo voština. Tieto materiály sa od seba odlišujú svojimi vlastnosťami.

  • Voština — tento materiál je vhodný, ak hľadáte interiérové dvere s nižšou hmotnosťou a nižšou protihlukovou izoláciou.
  • Odľahčená drevotrieska — poskytuje lepšiu protihlukovú izoláciu a vyznačuje sa vyššou pevnosťou.

Druhy dverí podľa povrchovej úpravy

Povrchová úprava dverí môže byť z laminátu, fólie alebo lakovaním.

Laminát — tento materiál dobre odoláva mechanickému poškodeniu a ľahko sa udržiava. Je vhodný do domácností, kancelárií, škôl, hotelov a iných priestorov, kde sú dvere vystavené vyššej záťaži. Kvalitné dvere s laminátovým povrchom sú napríklad dvere Atvyn, Invado alebo Masonite.

Fólia — pre každého, kto má rád prirodzený dekór dreva, je vhodnou voľbou fólia. Tento materiál sa ľahko čistí a vyznačuje sa stálosťou farieb. Značky, ktoré naplnia vaše predstavy, sú dvere DRE, PerfectDoor a Vasco.

Lakované farbou — lakovanie farbou dodáva dverám jedinečný, luxusný vzhľad. Tento povrch výborne vyzerá aj v kombinácii s presklenými plochami dverí. Ak hľadáte niečo výnimočné, vyskúšajte dvere Erkado.